Tunnels en bouwputten

Nederland heeft veel ervaring met het bouwen van tunnels en ondergrondse constructies. Toch valt er nog veel te leren. We bouwen vaker in stedelijk gebied, de vraagstukken worden gecompliceerder en de techniek moet mee.

Naarmate we meer weten, gaan we ook de grenzen meer opzoeken. We willen in complexere situaties ondergronds bouwen, nog dieper en nog dichter bij de bestaande bebouwing. En dat in een samenleving waar schade aan de omgeving niet acceptabel is.

Het COB streeft ernaar onze kennis over ondergronds bouwen verder te ontwikkelen. We doen dit door onderzoek op het gebied van tunnels en bouwputten te initiëren en te coördineren. De onderzoeksvragen komen uit ons netwerk - evenals de antwoorden. Zo sluit het resultaat altijd aan bij de praktijk.
>> Lees meer over het platform Tunnels en bouwputten

Initiatieven

Het COB wil de onderstaande vraagstukken met het netwerk gaan oppakken. Heeft u interesse om mee te doen? Neem dan contact op met Brenda Berkhout (zie hiernaast).

  • Het COB is gevraagd een begeleidingscommissie voor de Maatregelencatalogus trillingen van ProRail te starten. De catalogus beschrijft aan de hand van praktijkvoorbeelden de maatregelen die genomen kunnen worden om trillingentegen te gaan. Het COB zal het samenstellen van de catalogus begeleiden en de kwaliteit en diepgang beoordelen. Mogelijk krijgt het COB ook een rol bij een nieuw onderzoeksprogramma naar spoortrillingen.

  • Het initiatief Innovatie bij spooronderdoorgangen richt zich op de systeemsprong in denken, aanbesteden, techniek en bouwen die nodig is voor de grote aantallen ongelijkvloerse spoorkruisingen die de komende jaren gebouwd moeten worden. Hoe kan ProRail aansturen op innovatie? Het streven is om in hetcontract een half- tot éénprocentregel op te nemen om kennisvragente beantwoorden.

  • De regels en richtlijnen voor het beheer en onderhoud van rijkswegtunnels zijn niet per definitie bruikbaar voor tunnels in stedelijk gebied. Met het nieuwe platform Beheer en onderhoud niet-rijkswegtunnels wil het COB in kaart brengen op welke punten het beheer en onderhoud van stedelijke tunnels afwijkt en in hoeverre hier aanvullende regels voor geformuleerd kunnen worden.

  • Omdat er veel renovatie en dus inspectie nodig is, wordt het beperken van hinder bij inspectie belangrijker. Het COB wil binnen het initiatief Inspecteren zonder hinder inventariseren welke middelen en methoden er beschikbaar zijn en in welke situatie ze toegepast kunnen worden. Op basis van de inventarisatie hopen we ook kennisleemten te kunnen destilleren.

  • Het initiatief Lekkende ondergrondse constructies richt zich op de lekkages die zich voordoen bij opgeleverde ondergrondse constructies zoals parkeergarages en tunnels. Uit gesprekken met gemeenten, Rijkswaterstaat en ProRail blijkt dat een serieus en hardnekkig probleem is, waarvan de oorzaak tot op heden onduidelijk is.

 

Afgeronde projecten

In het menu hierboven ziet u de projecten die op dit moment lopen. Reeds afgeronde projecten staan hieronder:

  



Coördinator Brenda Berkhout: "Ik zou het geweldig vinden als u mij benadert om uw wensen voor onderzoek en ontwikkeling kenbaar te maken."

Contactinformatie