Naar kennisbank
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Actualisatie van ongevalsfrequenties en vervolgkansen m.b.t. vrijkomen van gevaarlijke stoffen

Algemene informatie

Auteur C.M.A. Janssen
Uitgever TNO
Uitgavedatum april 1993
Gepubliceerd 1 mei 2016

Toepassingen

Tunnels

Samenvatting

In 1986 is in opdracht van Rijkswaterstaat door de afdeling Industriële Veiligheid van de Hoofdgroep Maatschappelijke Technologie een beslismodel opgesteld over het vervoer van brandbare stoffen door tunnels. De actualisatie van dit model, wat in 1993 plaatsvond, wordt in dit document besproken. In 1993 is het beslismodel geactualiseerd met betrekking tot de letselongevalsfrequentie. Deze is lager dan voorheen in het beslismodel is toegepast. De reductiefactor van de ongevalsfrequentie is circa 2,3. De uitstroomkans van vloeistoffen is opnieuw berekend. Deze blijkt...

In 1986 is in opdracht van Rijkswaterstaat door de afdeling Industriële Veiligheid van de Hoofdgroep Maatschappelijke Technologie een beslismodel opgesteld over het vervoer van brandbare stoffen door tunnels. De actualisatie van dit model, wat in 1993 plaatsvond, wordt in dit document besproken.

In 1993 is het beslismodel geactualiseerd met betrekking tot de letselongevalsfrequentie. Deze is lager dan voorheen in het beslismodel is toegepast. De reductiefactor van de ongevalsfrequentie is circa 2,3. De uitstroomkans van vloeistoffen is opnieuw berekend. Deze blijkt 0,5 te zijn, wat gelijk is aan de factor die eerder ook toegepast werd.

De uitstroomkans van tot vloeistof verdichte gassen is geactualiseerd op 0,151. Dit is een factor 3 hoger dan voor de actualisatie. Ook de kans op instantaan vrijkomen is op basis van de bestaande gatgrootteverdeling is een factor 3 verhoogd vergeleken met voor de actualisatie. De nieuwe waarde van deze kans is 0,0045.

De ontstekingskans voor vloeistoffen is 0,068. Voor zowel directe als vertraagde ontsteking is de kans 0,034. Dit is een factor 1,9 lager dan voor de actualisatie.

De ontstekingskans voor gassen voor een continue bron is 0,15 en 0,068 respectievelijk voor directe en vertraagde ontsteking. Dit is een factor 1,5 hoger dan voor de actualisatie.

Gerelateerde documenten

Flyer geotechnisch risicomanagement en top 10 acties
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Flyer geotechnisch risicomanagement en top 10 acties

Auteurs:
Geo-Impuls
Uitgever: Geo-Impuls
Uitgave: - | Geüpload op: 25 augustus 2021

Flyer van Geo-Impuls over de werkwijze geotechnisch risicomanagement (GeoRM), dat als doel heeft om onzekerheid vanuit de ondergrond te beheersen.

Bekijk document
Voorbeeld herbruikbaarheidsrapport – Zerax-ventilator
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Voorbeeld herbruikbaarheidsrapport – Zerax-ventilator

Auteurs:
Stena Recycling
Uitgever: NOVENCO
Uitgave: 13 maart 2020 | Geüpload op: 30 april 2020

Stena Recycling heeft voor Novenco de recycleerbaarheid van een Zerax-axiaalventilator geanalyseerd. Dit 'recyclability report' behandelt zowel de theoretische herbruikbaarheid van elk onderdeel en de meegeleverde materialen, als de daadwerkelijke herbruikbaar in de praktijk.

Bekijk document
Arbeidsveiligheid bij tunnelbouw en -renovatie
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Arbeidsveiligheid bij tunnelbouw en -renovatie

Auteurs:
Koene et al.
Uitgever: COB
Uitgave: 23 december 2024 | Geüpload op: 24 december 2024

Een leidraad die houvast biedt voor het herkennen, voorkomen en beheersen van arbeidsveiligheidrisico’s tijdens bouw, renovatie en onderhoud van tunnels.

Bekijk document
Het venijn van redundantie
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Het venijn van redundantie

Auteurs:
P. Overduin
Uitgever: Movares
Uitgave: 8 oktober 2019 | Geüpload op: 31 oktober 2019

In de praktijk blijkt sprake te zijn van een te vanzelfsprekend toepassen van redundantie in het tunnel-besturingsnetwerk (in de breedste zin) en in subsystemen van tunnels. Het gebruik van redundantie is ‘common practice’, maar gezien de kosten/baten niet noodzakelijkerwijs ‘best practice’.

Bekijk document
LINK
Webpagina

Guidelines for the officer-in-charge for fighting fires in road tunnels immediately following a report

Auteurs:
dr. N. Rosmuller
Uitgever: Instituut Fysieke Veiligheid
Uitgave: 30 juni 2020 | Geüpload op: 15 september 2022

The Knowledge Platform for Tunnel Safety (KPT) asked Nils Rosmuller, lecturer in Energy and Transport Safety at the IFV, to think about the possibilities for firefighting in such tunnels. In consultation with Brandweer Nederland, Rijkswaterstaat and the IFV  Brandweeracademie, resources for officers-in-charge have been developed. This document presents the tools that have been developed (decision diagram and operational capability table) as well as the process of their creation and ideas about the section on 'concrete spalling' in the development of the decision diagram. 

Bekijk document
PDF
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Fire resistance of concrete in road tunnels

Auteurs:
Ben van den Horn and Karin Clement
Uitgever: KPT
Uitgave: 07 oktober 2021 | Geüpload op: 15 september 2022

On 8 August 2017, the Minister of Infrastructure and Water Management sent a letter to the Dutch House of Representatives concerning the reduced fire resistance of concrete in four tunnels as established following an investigation by Rijkswaterstaat. This received extensive media attention and the findings led to many questions from various interested parties. This publication contains an overview of the results obtained through a collaborative process of those interested parties, facilitated by the Knowledge Platform for Tunnel Safety (KPT).

Bekijk document