Naar kennisbank
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

BRAWAT III: onderzoek naar het afspatgedrag van een op druk belaste wand in afgezonken tunnels

Algemene informatie

Auteur C. Both
Uitgever TNO
Uitgavedatum 10 mei 2001
Gepubliceerd 1 mei 2016

Toepassingen

Tunnels

Samenvatting

Dit document bevat een onderzoek naar het afspatten van beton op een op druk belaste wand van een afgezonken tunnel door brand. De verhitting wordt gedaan volgens de RWS temperatuur-tijd curve. Het onderzoek bestond uit 1 brandproef op een betonnen (B35) belast representatief onderdeel van een tunnelwand van een afgezonken tunnel. De belasting op de wand is gedaan middels een inwendige voorspantechniek van 10 N/mm². De volgende conclusies komen voort uit het onderzoek: Zeer geringe schade uit het onbeschermde deel...

Dit document bevat een onderzoek naar het afspatten van beton op een op druk belaste wand van een afgezonken tunnel door brand. De verhitting wordt gedaan volgens de RWS temperatuur-tijd curve.

Het onderzoek bestond uit 1 brandproef op een betonnen (B35) belast representatief onderdeel van een tunnelwand van een afgezonken tunnel. De belasting op de wand is gedaan middels een inwendige voorspantechniek van 10 N/mm².

De volgende conclusies komen voort uit het onderzoek:

  • Zeer geringe schade uit het onbeschermde deel van de wand
  • Beton achter Promatect-H heeft geen visuele schade opgelopen. Rand van Promatect-H laat grens tussen beschadigd en onbeschadigd beton zien
  • Constructieve integriteit is niet in gevaar geweest tijdens brandproef. Er kan worden aangenomen dat dit in de praktijk ook niet zal voorkomen.

 

 

Gerelateerde documenten

Dutch fire testing procedure for concrete tunnel linings and tunnel components
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Dutch fire testing procedure for concrete tunnel linings and tunnel components

Auteurs:
M. Blom et al.
Uitgever: Efectis en Rijkswaterstaat
Uitgave: 01 september 2020 | Geüpload op: 31 augustus 2020

Rijkswaterstaat en Efectis hebben samengewerkt aan een nodige revisie van wat bekend staat als de RWS-procedure voor tunnels. Dit rapport beschrijft de testprocedure zoals deze vanaf 2020 toegepast zal worden. Nieuw in deze versie zijn onder meer werkwijzes voor het testen van vluchtdeuren en voegen, en voor het on-site testen met een mobiele oven.

Bekijk document
Thermal Exposure in Concrete Tunnels Subjected to Fire
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Thermal Exposure in Concrete Tunnels Subjected to Fire

Auteurs:
Neiva Volpini
Uitgever: TU Delft
Uitgave: 15 mei 2020 | Geüpload op: 23 september 2021

Dit afstudeerwerk biedt een vernieuwende visie ten aanzien van de brandwerendheid van betonnen tunnels.

Bekijk document
Van OTO naar V-OTO
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Van OTO naar V-OTO

Auteurs:
Lindner et al.
Uitgever: Centrum ondergronds bouwen
Uitgave: 30 december 2020 | Geüpload op: 30 december 2020

Bij virtueel opleiden, trainen en oefenen (V-OTO ) worden technieken gebruikt om situaties digitaal te simuleren. Op basis van ervaringen, meningen en ideeën van de direct betrokken stakeholders is in deze publicatie de ontwikkeling van V-OTO in kaart gebracht met als doel het stimuleren en helpen van deze stakeholders in hun visievorming en het maken van strategische keuzes.

Bekijk document
Literatuurstudie brandbestrijding wegtunnels
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Literatuurstudie brandbestrijding wegtunnels

Auteurs:
Jan Maarten Elbers
Uitgever: IFV
Uitgave: 29 april 2019 | Geüpload op: 18 mei 2019

Wat is er in de internationale en Nederlandse literatuur bekend over de aanpak van tunnelbranden door de brandweer en welke factoren zijn daarbij van belang?

Bekijk document
Voorbeeld herbruikbaarheidsrapport – Zerax-ventilator
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Voorbeeld herbruikbaarheidsrapport – Zerax-ventilator

Auteurs:
Stena Recycling
Uitgever: NOVENCO
Uitgave: 13 maart 2020 | Geüpload op: 30 april 2020

Stena Recycling heeft voor Novenco de recycleerbaarheid van een Zerax-axiaalventilator geanalyseerd. Dit 'recyclability report' behandelt zowel de theoretische herbruikbaarheid van elk onderdeel en de meegeleverde materialen, als de daadwerkelijke herbruikbaar in de praktijk.

Bekijk document
Werkwijzer monitoring zinktunnels versie 2.0
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Werkwijzer monitoring zinktunnels versie 2.0

Auteurs:
Brenda Berkhout, Mark van der Heijden e.a.
Uitgever: COB
Uitgave: 18 oktober 2022 | Geüpload op: 27 januari 2026

De Werkwijzer monitoring zinktunnels is gericht op het inrichten van een monitoringsysteem in een tunnel, in samenhang met het daaropvolgende proces van data-analyse, data-interpretatie, het uitvoeren van een conditiebepaling van de tunnel en het voorspellen van toekomstig gedrag. De werkwijzer is bedoeld ter ondersteuning van de besluitvorming over monitoring: wat moet er worden gemonitord, op welke manier en met welke frequentie? Daarbij gaat het vooralsnog om het verzamelen van data voor wetenschappelijk onderzoek (door PhD-, PDeng- en MSc-studenten).

Bekijk document