Naar kennisbank
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Verslag groutinjectie Groene Harttunnel bij instrumented plot no. 1

Algemene informatie

Auteur A.M. Talmon
Uitgever Delft Hydraulics
Uitgavedatum juni 2002
Gepubliceerd 1 mei 2016

Toepassingen

Tunnels

Samenvatting

In dit rapport wordt het grouten tijdens de passage van de eerste instrumented plot van de Groene Harttunnel geëvalueerd door de uitgevoerde metingen te vergelijken met de resultaten van Delft Cluster groutstromingsmodellen. De doelen van dit onderzoek zijn het nagaan van de bruikbaarheid van de meetgegevens; nagaan van de invloed van grout zonder cement; verificatie van de huidige DC grout modellen; inventarisatie van eventuele nodige modelaanpassingen. De geëvalueerde parameters/grootheden zijn groutdrukverdeling in de staartspleet en de groutinjectie. De groutdrukken van...

In dit rapport wordt het grouten tijdens de passage van de eerste instrumented plot van de Groene Harttunnel geëvalueerd door de uitgevoerde metingen te vergelijken met de resultaten van Delft Cluster groutstromingsmodellen.

De doelen van dit onderzoek zijn het nagaan van de bruikbaarheid van de meetgegevens; nagaan van de invloed van grout zonder cement; verificatie van de huidige DC grout modellen; inventarisatie van eventuele nodige modelaanpassingen.

De geëvalueerde parameters/grootheden zijn groutdrukverdeling in de staartspleet en de groutinjectie. De groutdrukken van geïnstrumenteerde tunnelringen, groutinjectiedrukken en groutinjectiedebieten zijn geanalyseerd mede op basis van eerder bepaalde rheologische kenmerken van de grout.

Geconcludeerd wordt dat er enkel meetgegevens zijn van groutdrukken tot 2 à 3 ringen achter de TBM terwijl er gezien de lange verwerkbare periode van de grout een veel langere tijdsreeks nodig is; de gemeten groutdrukverdeling is goed te verklaren aan de hand van DC grout theorie indien er rekening gehouden wordt met de typische rheologische eigenschappen van de toegepaste grout.

Gerelateerde documenten

F512 – Praktijkonderzoek Boortunnel Groene Hart
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

F512 – Praktijkonderzoek Boortunnel Groene Hart

Auteurs:
ir. Q.C. de Rijke
Uitgever: COB
Uitgave: 2008 | Geüpload op: 1 mei 2016

Het onderzoek van de COB-commissie F512 heeft zich gericht op de liggerwerking achter de tunnelboormachine tijdens de bouwfase van de Boortunnel Groene Hart. Speerpunten zijn: verplaatsing en vervorming van de tunnel, spanningen in tunnellining en de groutdruk op de buitenkant van de tunnelbuis.

Bekijk document
Evaluatie geotechnische metingen meetgebied Noord – 1e passage
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Evaluatie geotechnische metingen meetgebied Noord – 1e passage

Auteurs:
E.P. van Jaarsveld
Uitgever: COB
Uitgave: oktober 1997 | Geüpload op: 1 mei 2016

Bij de eerste passage van meetgebied Noord bij de Tweede Heinenoordtunnel is een groot aantal metingen uitgevoerd. In dit rapport worden de resultaten van de tweede- en derdeorde-evaluatie van de hoofdgroep Geotechniek gepresenteerd.

Bekijk document
Predictie koppel en aandrukkrachten tunnelboormachine
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Predictie koppel en aandrukkrachten tunnelboormachine

Auteurs:
F.W.J. van Vliet; W.G.M. van Kesteren
Uitgever: COB
Uitgave: oktober 1996 | Geüpload op: 1 mei 2016

In dit rapport worden de resultaten gepresenteerd van predicties voor de ontbrekende relevante invloeden op koppel en aandrukkrachten, op grond van huidige kennis van de techniek.

Bekijk document
F220 – 4D-groutdrukmodel Diana
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

F220 – 4D-groutdrukmodel Diana

Auteurs:
N. van Empel, F. Haring
+1
Andere auteurs:
M. Visschedijk
Uitgever: COB
Uitgave: 9 december 2005 | Geüpload op: 1 mei 2016

Het document geeft de resultaten van een gefaseerd 3D-groutdrukmodel ontwikkeld in Diana. Dit model combineert een 3D-continuüm modellering van de grond met de modellering van de tunnelsegmenten door middel van schalen met langs- en ringvoegen.

Bekijk document
Dynamica berekeningen boortunnel Groene Hart – Buis in lineair elastische halfruimte (extra berekeningen)
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Dynamica berekeningen boortunnel Groene Hart – Buis in lineair elastische halfruimte (extra berekeningen)

Auteurs:
C.P.L. Walschot
Uitgever: Holland Railconsult
Uitgave: oktober 2000 | Geüpload op: 1 mei 2016

Voor de projectorganisatie Hogesnelheidslijn - Zuid is onderzoek verricht naar het dynamisch gedrag van de boortunnel onder het Groene Hart. In dit rapport worden eindige elementen berekeningen besproken waarbij de tunnel is gemodelleerd als een buis in een lineair elastische halfruimte. 

Bekijk document
Inventarisatie van boorfrontmodellen voor een DOT-tunnel
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Inventarisatie van boorfrontmodellen voor een DOT-tunnel

Auteurs:
R. Peters
Uitgever: Technische Universiteit Delft
Uitgave: 1 april 1999 | Geüpload op: 1 mei 2016

Afstudeeronderzoek ter inventarisatie van boorfrontmodellen van een DOT-tunnel.

Bekijk document
COB AI