Tweede Beneluxtunnel – Afdichting sparingen in wand 2 t.b.v. ballasttanks
Algemene informatie
Toepassingen
Samenvatting
Tekening “Afdichting sparingen in wand 2 t.b.v. ballasttanks” bij de Tweede Beneluxtunnel.
Tekening “Afdichting sparingen in wand 2 t.b.v. ballasttanks” bij de Tweede Beneluxtunnel.
Dit document beschrijft de berekening van de tijdelijke oplegreacties van de afzinkelementen, de hijsoogbelasting per hijsoog en de benodigde bolderkracht op de afzinklocatie van de Tweede Beneluxtunnel.
In SATO (Specifieke aspecten tunnelontwerp) heeft Rijkswaterstaat richtlijnen voor het ontwerp van tunnels bijeengebracht. Hoofdstuk 8 'SAATU' gaat over specifieke aspecten van afgezonken tunnels.
Dit rapport doet verslag van het toepassen van onderstromen bij de Vlaketunnel. Onder andere de volgende aspecten worden besproken: (1) het geleidelijk verzanden van de ruimte onder de tunnel, (2) het rondwentelende 'zandriviertje', (3) de optredende waterspanningen en (4) de opwaartse krachten op het tunnelelement.
Met name in binnenstedelijk gebied zal de vraag naar en de complexiteit van ondergronds bouwen steeds verder toenemen. In dit document zijn op basis van kennis en ervaring met bouwen in de ondergrond speerpunten geformuleerd om toekomstige bouwprojecten te helpen verbeteren.
In dit technisch rapport worden benodigde schematiseringen van de (onder)grondopbouw bij dijken en de hierin optreden waterspanningen beschreven en handreikingen gegeven bij het opstellen van die schematiseringen. Tevens worden handreikingen gegeven voor het opstellen van grondonderzoek ten behoeve van die schematiseringen.
Voor een goed ontwerp is een gedegen inzicht nodig in de werkelijke risico’s, en is alleen het voldoen aan de normen nog geen garantie voor een optimaal ontwerp. Met meer kennis over de veiligheidsbenadering, de achtergronden van de voorschriften en van de statistiek is een grotere optimalisatie van het geotechnisch ontwerp mogelijk, en dit kan tot kostenbesparingen leiden. Deze publicatie geeft de mogelijkheden aan voor het optimaliseren van het ontwerp.