Naar kennisbank
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Bouwteam in beweging

Algemene informatie

Auteur Marcel Veenswijk, Hans Janssens, Hanneke Blok
Uitgever COB
Uitgavedatum 26 november 2024
Gepubliceerd 26 november 2024

Toepassingen

Tunnels

Samenvatting

De Kiltunnel is na meer dan veertig jaar toe aan groot onderhoud. De ontwerpopgave van de renovatie is uitgewerkt in een bouwteam. Een expertteam van het COB heeft het proces gevolgd om samen met het bouwteam lessen vast te leggen en te reflecteren. Via deze publicatie worden de inzichten gedeeld met het netwerk. De Kiltunnel, geopend in 1977, vormt de verbinding tussen het Eiland van Dordrecht en het eiland Hoeksche Waard. De technische installaties die aan het eind van hun...

De Kiltunnel is na meer dan veertig jaar toe aan groot onderhoud. De ontwerpopgave van de renovatie is uitgewerkt in een bouwteam. Een expertteam van het COB heeft het proces gevolgd om samen met het bouwteam lessen vast te leggen en te reflecteren. Via deze publicatie worden de inzichten gedeeld met het netwerk.

De Kiltunnel, geopend in 1977, vormt de verbinding tussen het Eiland van Dordrecht en het eiland Hoeksche Waard. De technische installaties die aan het eind van hun levensduur zijn, vormen de directe aanleiding voor de renovatie. Ook het betonwerk is toe aan een opknapbeurt. Het groot onderhoud wordt gecombineerd met verduurzaming en verbetering van de veiligheid voor de weggebruikers.

Voor de ontwerpfase is gekozen om te werken in een bouwteam om gebruik te maken van zowel de uitgebreide kennis van de beheerder en opdrachtgever (Wegschap Tunnel Dordtse Kil) als van de aannemerscombinatie (sKILs). Hoewel de fase succesvol is afgerond met een goedgekeurd ontwerp dat binnen het beschikbare budget kan worden gerealiseerd, wijst de analyse van het COB-expertteam uit dat niet het volledige potentieel van het bouwteam is benut. Zo verloren de verschillende disciplines elkaar en het project als geheel soms uit het oog en had er meer aandacht mogen zijn voor het team en de samenwerking. Daar staat tegenover dat er voldoende flexibiliteit was om de projectorganisatie aan te passen waar nodig.

Gerelateerde documenten

Evaluatie ingebruiknameproces renovatie Heinenoordtunnel
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Evaluatie ingebruiknameproces renovatie Heinenoordtunnel

Auteurs:
Karin de Haas et al.
Uitgever: COB
Uitgave: 10 januari 2025 | Geüpload op: 10 januari 2025

Dit rapport gaat in op de factoren die hebben geleid tot een succesvol ingebruiknameproces van de Eerste Heinenoordtunnel na de renovatie in 2023 en 2024. Ook worden op basis van het project aanbevelingen gedaan voor andere tunnelrenovaties.

Bekijk document
Investigation of the Remaining Life of an Immersed Tube Tunnel in the Netherlands
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Investigation of the Remaining Life of an Immersed Tube Tunnel in the Netherlands

Auteurs:
K.G. Gavin and W. Broere
Uitgever: TU Delft
Uitgave: 2022 | Geüpload op: 28 juni 2022

Deze paper presenteert een casestudy van de Kiltunnel die de afgelopen veertig jaar relatief grote zettingen heeft gekend. In dit geval werd een gebrek aan geotechnische informatie voor de bodems onder de tunnel vastgesteld. Er werd een geofysisch onderzoek uitgevoerd en dit gaf een goed inzicht in de bodemgesteldheid op de tunnellocatie.

Bekijk document
Geo-Impuls project 9: Pilot monitoring paalmatras Woerden
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Geo-Impuls project 9: Pilot monitoring paalmatras Woerden

Auteurs:
Fugro Ingenieursbureau
Uitgever: Geo-Impuls
Uitgave: 11 oktober 2010 | Geüpload op: 29 augustus 2021

In het kader van het Geo-Impuls programma voor de modelvalidatie voor het ontwerp van paalmatrassen heeft Fugro Ingenieursbureau B.V. te Leidschendam een aantal werkzaamheden uitgevoerd.

Bekijk document
Validatiemetingen HST-passage Brussels-Köln
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Validatiemetingen HST-passage Brussels-Köln

Auteurs:
G. Esposito
Uitgever: TNO
Uitgave: 2003 | Geüpload op: 1 mei 2016

De Belgische spoorwegmaatschappij NMBS georganiseerd homologatie tests van de hogesnelheidstrein spoor op de lijn L2 Brussel-Keulen in augustus en september 2002. In dit kader werden impedantie tests uitgevoerd in september 2002 op twee locaties. Dit rapport geeft de technische details en de resultaten van de impedantie-test uitgevoerd op Waremme door TNO.

Bekijk document
L210 – Uitvoering en verwerking veldmetingen (Fase 2)
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

L210 – Uitvoering en verwerking veldmetingen (Fase 2)

Auteurs:
Grondmechnica Delft
Uitgever: CUR/COB
Uitgave: mei 1998 | Geüpload op: 1 mei 2016

Dit rapport betreft het tweede deel van de haalbaarheidsstudie: het uitvoeren van een vijftal grondonderzoeken met schuifgolfseismiek.

Bekijk document
Leertraject digitale tunneltweeling
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Leertraject digitale tunneltweeling

Auteurs:
Bram ten Klei en Maarten Visser
Uitgever: COB
Uitgave: 31 oktober 2025 | Geüpload op: 13 november 2025

Dit rapport bevat de voorlopige conclusies van een onderzoek naar het toepassen van digitale middelen in de beheerfase van een tunnel. Ook biedt het een praktische aanpak om tunnelbeheerders te ondersteunen in hun transitie naar datagedreven assetmanagement.

Bekijk document
COB AI