Naar kennisbank
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

L400 – Verificatie prognosemodel ‘bronmoduul heien’

Algemene informatie

Auteur A.S. Baas
Uitgever Holland Railconsult
Uitgavedatum 18 oktober 1999
Gepubliceerd 1 mei 2016

Toepassingen

Ondergrondse inrichting

Samenvatting

In januari 1999 ontving Holland Railconsult van Fugro Ingenieursbureau B.V. de opdracht voor het uitvoeren van een verificatiestudie van de bronmodule ‘heien’ van het prognosemodel trillingen (L400). Het doel van deze verificatie is het aangeven hoe het verband wordt gelegd tussen fysisch meetbare invoergegevens en de door het prognosemodel gegenereerde uitkomsten. Voor deze verificatie is de rapportage behorende bij deze deelmodule bekeken en beoordeeld op een aantal criteria. Verder zijn voor enkele reële gevallen de resultaten vergeleken met de verwachte...

In januari 1999 ontving Holland Railconsult van Fugro Ingenieursbureau B.V. de opdracht voor het uitvoeren van een verificatiestudie van de bronmodule ‘heien’ van het prognosemodel trillingen (L400). Het doel van deze verificatie is het aangeven hoe het verband wordt gelegd tussen fysisch meetbare invoergegevens en de door het prognosemodel gegenereerde uitkomsten. Voor deze verificatie is de rapportage behorende bij deze deelmodule bekeken en beoordeeld op een aantal criteria. Verder zijn voor enkele reële gevallen de resultaten vergeleken met de verwachte resultaten.

Allereerst is de rapportage beoordeeld op leesbaarheid en inzichtelijkheid. Hierbij is vooral gelet op de manier waarop de theoretische onderbouwing wordt beschreven en toegelicht en de mate waarin relevantie informatie wordt gegeven. Geconcludeerd wordt dat er geen onduidelijkheden zijn bij het formuleren van de theoretische onderbouwing.

Verder is het gebruik van de module aan de orde gekomen. Hierbij is bekeken welke invoerparameters en bodemparameters de module nodig heeft en is er globaal gekeken naar de gevoeligheid van de module voor variatie van deze parameters.

Met behulp van formules (zie rapport) wordt een analytische waarde voor de beginwaarde van het ontlastingstraject bepaald. Deze waarde wordt vervolgens vergeleken met de waarde die door de module is berekend. De verschillen die hierbij zijn geconstateerd worden, gegeven de moeilijk te bepalen waarden, zeer acceptabel geacht.

Gerelateerde documenten

Reader geotechniek voor het HBO
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Reader geotechniek voor het HBO

Auteurs:
U. Backhausen, A.E.C. van der Stoel
Uitgever: KIVI
Uitgave: juli 2014 | Geüpload op: 17 september 2021

De reader Geotechniek voor het HBO is opgezet als digitaal lesmateriaal en geschikt voor zelfstudie voor alle HBO-studenten Civiele Techniek.

Bekijk document
Geologie en hydrogeologie Brussel
Webpagina

Geologie en hydrogeologie Brussel

Auteurs:
Leefmilieu Brussel
Uitgever: Leefmilieu Brussel
Uitgave: - | Geüpload op: 14 september 2021

Via deze site is informatie te vinden over de geologie, grondwater en geothermie van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest.

Bekijk document
Leidraad Balans
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Leidraad Balans

Auteurs:
C. de Rooij
Uitgever: Deltares
Uitgave: 2009 | Geüpload op: 11 september 2021

Eén van de belangrijke onderdelen van het Delft Clusteronderzoek "Duurzame onderhoudsstrategie voor voorzieningen op slappe bodem" is het maken van een keuzemodel waarmee de meest optimale maatregel kan worden bepaald voor het opnieuw verhogen van de openbare ruimte. Voor de input van het model en voor het vastleggen van de aanwezige kennis en ervaring is in dit kader deze leidraad opgesteld.

Bekijk document
Klimaateffectatlas
Model of kaart

Klimaateffectatlas

Auteurs:
Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat
Uitgever: Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat
Uitgave: - | Geüpload op: 31 augustus 2021

Door klimaatverandering kunnen piekneerslagen, hitte en droogte intenser zijn en vaker voorkomen. Daarnaast stijgt de zeespiegel. De Klimaateffectatlas helpt je om een eerste indruk te krijgen van deze gevolgen van klimaatverandering voor je eigen gebied.

Bekijk document
Evaluatie ingebruiknameproces renovatie Heinenoordtunnel
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Evaluatie ingebruiknameproces renovatie Heinenoordtunnel

Auteurs:
Karin de Haas et al.
Uitgever: COB
Uitgave: 10 januari 2025 | Geüpload op: 10 januari 2025

Dit rapport gaat in op de factoren die hebben geleid tot een succesvol ingebruiknameproces van de Eerste Heinenoordtunnel na de renovatie in 2023 en 2024. Ook worden op basis van het project aanbevelingen gedaan voor andere tunnelrenovaties.

Bekijk document
Vooronderzoek naar fabels en feiten in de techniek
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Vooronderzoek naar fabels en feiten in de techniek

Auteurs:
Vita Vollaers et al.
Uitgever: COB
Uitgave: 17 december 2024 | Geüpload op: 17 december 2024

Wat zijn keiharde waarheden en wat zijn slechts (onjuiste) aannames als het gaat over de techniek van het aanleggen, onderhouden en beheren van kabels en leidingen? In dit vooronderzoek heeft het COB-netwerk in kaart gebracht rondom welke thema’s er behoefte is aan duidelijkheid.

Bekijk document