Naar kennisbank
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Gebruik van onderzoeksdata uit veld- en bodemonderzoeken in kabel- en leidingprojecten

Algemene informatie

Auteur Arjan Visser
Uitgever Avans+
Uitgavedatum 17 maart 2023
Gepubliceerd 4 september 2023

Toepassingen

Kabels en leidingen

Samenvatting

Dit onderzoek is uitgevoerd met als doel inzicht te creëren in de huidige praktijk en behoeften betreft het gebruik van onderzoeksdata uit veld- en bodemonderzoeken in kabel- en leiding-projecten, incl. verschillen daartussen. Dit is gedaan middels een vergelijkende casestudy, met landelijke netbeheerders TenneT en Gasunie als te vergelijken cases. Hiervoor is voornamelijk data verzameld uit 10 interviews met gebruikers van onderzoeksdata binnen TenneT, Gasunie en aannemers. Vervolgens zijn deze resultaten per deelvraag op verschillende manieren verder geanalyseerd. Rode draad in...

Dit onderzoek is uitgevoerd met als doel inzicht te creëren in de huidige praktijk en behoeften betreft het gebruik van onderzoeksdata uit veld- en bodemonderzoeken in kabel- en leiding-projecten, incl. verschillen daartussen. Dit is gedaan middels een vergelijkende casestudy, met landelijke netbeheerders TenneT en Gasunie als te vergelijken cases. Hiervoor is voornamelijk data verzameld uit 10 interviews met gebruikers van onderzoeksdata binnen TenneT, Gasunie en aannemers. Vervolgens zijn deze resultaten per deelvraag op verschillende manieren verder geanalyseerd.

Rode draad in dit onderzoek zijn drie hoofddoelen: vergunningen en ruimtelijke procedures, engineering en aannemer. Verder is in detail inzicht verkregen in de huidige praktijk, wat behalve tekstueel ook visueel is uitgewerkt in stroomschema’s voor TenneT en Gasunie. De behoeften zijn uitgewerkt in tabellen, incl. verschillen met de praktijk en kwalificatie daarvan. 
De hypothese dat er verschillen zijn tussen huidige praktijk en behoeften is bevestigd. Uit de kwalificatie van de verschillen volgt dat dit geen problemen of knelpunten oplevert, maar voornamelijk inefficiënties in het proces, enkele onduidelijkheden en potentiële risico’s. De risico’s zijn omschreven in het rapport. Daarnaast zijn de verschillen tussen TenneT en Gasunie in beeld gebracht. Tot slot zijn aanbevelingen gedaan ter verbetering van de verschillen tussen praktijk en behoeften omtrent het gebruik van onderzoeksdata uit veld- en bodemonderzoeken in kabel- en leidingprojecten.

 

Gerelateerde documenten

Specification of instrumentation TBM
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Specification of instrumentation TBM

Auteurs:
Delft hydraulics
Uitgever: Centrum ondergronds bouwen
Uitgave: 1995 | Geüpload op: 1 mei 2016

In het kader van het programma 'Praktijkonderzoek Boortunnels, K100' is een uitgebreid onderzoeksprogramma opgesteld. Een van de onderzoeken betreft de monitoring van de processen die plaatsvinden op en rond het tunnelfront.

Bekijk document
Adhäsion von Tonböden beim Tunnelvortrieb mit Flüssigkeitsschilden
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Adhäsion von Tonböden beim Tunnelvortrieb mit Flüssigkeitsschilden

Auteurs:
Markus Thewes
Uitgever: Shaker Verlag GmbH
Uitgave: juli 1999 | Geüpload op: 1 mei 2016

In dit document wordt er gekeken naar ervaringen uit het verleden van het vastzitten van klei op een TBM en het introduceert nieuw onderzoek over de adhesie tussen klei en staal. 

Bekijk document
Instrumentarium SHA- fase1
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Instrumentarium SHA- fase1

Auteurs:
Begeleidingscommissie COB
Uitgever: COB
Uitgave: 04 december 2021 | Geüpload op: 25 januari 2022

Instrumentarium SHA - fase 1 biedt een fundamentele studie naar ondersteunende instrumenten voor structural health analyses.

Bekijk document
Tweede Heinenoordtunnel – Nota kritieke onderdelen en eigenschappen
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Tweede Heinenoordtunnel – Nota kritieke onderdelen en eigenschappen

Auteurs:
Jille et al.
Uitgever: Rijkswaterstaat
Uitgave: 1995 | Geüpload op: 1 mei 2016

In deze nota wordt een omschrijving gegeven van voor uitvoering kritieke eigenschappen van onderdelen in het ontwerp van toegangsschacht, toerit en boortunnel, met de opmerking dat de aandacht met name wordt gericht op onderdelen die afwijken van de gangbare praktijk.

Bekijk document
Calamiteitenbestrijdingsplan Hemspoortunnel
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Calamiteitenbestrijdingsplan Hemspoortunnel

Auteurs:
Jos van Pel
Uitgever: ProRail Verkeersleiding / Incidentenregie
Uitgave: 1 januari 2014 | Geüpload op: 1 mei 2016

Dit document beschrijft de calamiteitenbestrijding in de Hemspoortunnel.

Bekijk document
The transport of dangerous goods through road tunnels in the United Kingdom
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

The transport of dangerous goods through road tunnels in the United Kingdom

Auteurs:
-
Uitgever: WS Atkins Consultants Limited
Uitgave: 1993 | Geüpload op: 1 mei 2016

Dit rapport is opgesteld voor de afdeling gevaarlijke goederen van de afdeling transport. Het is voorbereid om te helpen bij het besluitvormingsproces bij het afleiden van een uniform beleid voor het vervoer van gevaarlijke goederen door wegtunnels in het VK. Het onderzoekt de risico's van het meenemen van deze goederen door tunnels en ook de gevolgen hiervan als de geïdentificeerde risico's werkelijkheid worden.

Bekijk document
COB AI