Naar kennisbank
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Validatiemetingen HST-passage Brussels-Köln

Algemene informatie

Auteur G. Esposito
Uitgever TNO
Uitgavedatum 2003
Gepubliceerd 1 mei 2016

Toepassingen

Ondergrondse inrichting

Samenvatting

De Belgische spoorwegmaatschappij NMBS organiseerde in augustus en september 2002 homologatietests van het hogesnelheidsspoor op de lijn L2 Brussel-Köln. In dit kader werden in september 2002 op twee sites impedantietests uitgevoerd. De impedantietests werden gelijktijdig uitgevoerd op twee sites, namelijk in Lincent – ​​61.450 km lijn L2 en Waremme – 76,15 km van de lijn. De locaties zijn geselecteerd na onderzoek van verschillende alternatieven langs de L2-lijn. In Lincent is de baan een klassieke baan met ballast en zijn er...

De Belgische spoorwegmaatschappij NMBS organiseerde in augustus en september 2002 homologatietests van het hogesnelheidsspoor op de lijn L2 Brussel-Köln. In dit kader werden in september 2002 op twee sites impedantietests uitgevoerd. De impedantietests werden gelijktijdig uitgevoerd op twee sites, namelijk in Lincent – ​​61.450 km lijn L2 en Waremme – 76,15 km van de lijn.

De locaties zijn geselecteerd na onderzoek van verschillende alternatieven langs de L2-lijn. In Lincent is de baan een klassieke baan met ballast en zijn er vrije veldcondities. In Waremme wordt een ballastspoor geplaatst op een plaat van gewapend beton gefundeerd op palen tot een diepte van 12 m. Op ongeveer 50 meter van het spoor is een eengezinswoning gelegen. Het doel van het experiment was om de overdracht van de energie van de RC-spoorwegconstructie naar het vrije veld en naar aangrenzende constructies te bepalen.

De partners die betrokken waren bij de in-situ metingen waren de Afdeling Bouwmechanica van de Katholieke Universiteit Leuven (hierna KU Leuven), het Laboratorium voor Bodemmechanica van de Universiteit Gent, het ingenieursbureau Technum NV en TNO Bouw- en Constructieonderzoek (hierna TNO). Dit rapport geeft de technische details en de resultaten van de impedantietest die TNO in Waremme heeft uitgevoerd.

Gerelateerde documenten

Trillingshinder door exploitatie van railinfrastructuur
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Trillingshinder door exploitatie van railinfrastructuur

Auteurs:
Bakker et al.
Uitgever: Centrum ondergronds bouwen
Uitgave: 3 november 2011 | Geüpload op: 8 september 2016

Ondanks een toename aan personen- en goederenvervoer moet de leefbaarheid rond het spoor op peil blijven. Op initiatief van ProRail heeft de COB-commissie T130 daarom onderzoek gedaan naar toepasbare maatregelen om trillingshinder bij het spoor te beperken. Het projectvoorstel is gebaseerd op een diepgaande analyse van de huidige kennis van zaken op het gebied van trillingshinder door onder andere Deltares, TU Delft en TNO.

Bekijk document
Verslag intrillen damwandplaten met trilblokken in de gemeente Best
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Verslag intrillen damwandplaten met trilblokken in de gemeente Best

Auteurs:
W.G. Dirks
Uitgever: Ballast Nedam Engineering B.V.
Uitgave: 7 maart 1995 | Geüpload op: 1 mei 2016

Dit rapport, opgesteld door Ballast Nedam Engineering, doet verslag van een uitgevoerde trilproef (te Best) en presenteert de resultaten van de metingen. Tevens worden een aantal conclusies getrokken en aanbevelingen gedaan.

Bekijk document
Bouwteam in beweging
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Bouwteam in beweging

Auteurs:
Marcel Veenswijk, Hans Janssens
+1
Andere auteurs:
Hanneke Blok
Uitgever: COB
Uitgave: 26 november 2024 | Geüpload op: 26 november 2024

De ontwerpopgave van de renovatie van de Kiltunnel is uitgewerkt in een bouwteam. De lessen van dit bouwteam in de ontwerpfase zijn vastgelegd.

Bekijk document
Geo-Impuls project 9: Pilot monitoring paalmatras Woerden
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Geo-Impuls project 9: Pilot monitoring paalmatras Woerden

Auteurs:
Fugro Ingenieursbureau
Uitgever: Geo-Impuls
Uitgave: 11 oktober 2010 | Geüpload op: 29 augustus 2021

In het kader van het Geo-Impuls programma voor de modelvalidatie voor het ontwerp van paalmatrassen heeft Fugro Ingenieursbureau B.V. te Leidschendam een aantal werkzaamheden uitgevoerd.

Bekijk document
Boren van tunnels voor rail- en wegverbindingen. Eindrapportage
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Boren van tunnels voor rail- en wegverbindingen. Eindrapportage

Auteurs:
J.C. Schalkwijk; R.F. Woldringh
Uitgever: KIVI TTOW
Uitgave: 29 augustus 1993 | Geüpload op: 1 mei 2016

In dit rapport wordt een overzicht gegeven van de stand van zaken van boortunnels voor rail-en wegverbindingen vanuit het gezichtspunt van de gebruiker, de techniek en de omgeving. 

Bekijk document
N500 – Inventarisatie beheer kunstwerken
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

N500 – Inventarisatie beheer kunstwerken

Auteurs:
T.A.M. Salet
Uitgever: Intron
Uitgave: 1996 april 1996 | Geüpload op: 1 mei 2016

In het kader van het Impulsprogramma Kennisinfrastructuur Ondergronds Bouwen heeft Intron ter voorbereiding op het uitvoeringsprogramma "construeren, beheer en onderhoud" een inventarisatie gemaakt van het beheer van kunstwerken in het algemeen en ondergrondse constructies in het bijzonder.

Bekijk document