Vierde Kennisdag civieltechnisch renoveren

Op 30 januari 2025 heten we je van harte welkom in de evenementenzaal van het COB voor de vierde Kennisdag civieltechnisch renoveren (Tunnels)! Deze bijzondere dag staat volledig in het teken van de toekomst van Civiel en de daarbij behorende opties. Uw aanwezigheid heeft direct invloed op de strategie voor de periode 2026-2031.  

Naast een overzicht van de projecten die in 2024 zijn gestart en afgerond, richten we ons ook op de veelbelovende initiatieven die in 2025 van start gaan binnen de ontwikkellijn Civiel. Mis deze unieke kans niet om je kennis te verdiepen, ervaringen te delen, elkaar weer eens te spreken en je te laten inspireren door de toekomst van tunnelrenovatie! 

Het programma

De agenda ziet er als volgt uit: 

09.00 uur: Inloop met koffie/thee  

09.30 uur: Welkom door Frank Blok – COB 

09.45 uur: Monitoring zinktunnels 

  • Start monitoring door Wout Broere – TU Delft
  • Update monitoring Noordtunnel door Carlos Bosma – Immontec/Antea
  • Update monitoring Willemspoortunnel door Rob Willeman – Inventec
  • Update instrumentarium door Sander van Ruijven – Vialis 

10.45 uur: Pauze, met een Zeeuwse lekkernij! 

11.15 uur: Zinkvoegen 

  • Resultaat renovatie zinkvoegen Heinenoordtunnel vanuit RWS door Arie Timmer – RWS
  • Update deliverable Aanpak voegen Heinenoord/Kiltunnel door Jan Kloosterman – Nebest
  • Inventarisatie oprupsen segmentvoegen door Joel van Stee – Tunnel Joint Experts
  • Lessons learned Maasdeltatunnel door Brenda Berkhout – TEC/COB

12.00 uur: Lunch 

13.00 uur: Evaluatie en lessons Learned Heinenoordtunnel  

  • Wie, wat, waarom Civiel door Stephan van der Horst – RWS
  • Lessons learned door Stephan van der Horst – RWS

13.30 uur: Monitoring boortunnels

  • Monitoring Corbulotunnel door Arjan van der Put – Provincie Zuid-Holland
  • Monitoring Westerscheldetunnel door Edo Noordermeer – Fugro

14.00 uur: Pauze 

14.30 uur: Toekomst Civiel – plannen 2026-2031 – tunnelprogramma 3  door Karin de Haas – COB

  • In 2025 loopt het huidige tunnelprogramma af, maar we zijn nog lang niet klaar. Waar gaan we ons de volgende zes jaar op richten in het civiele programma? Uw inbreng heeft direct invloed op de strategie.

17.00 uur: Drankje met bitterballen

Aanmelden

Alle participanten van het COB zijn van harte welkom.
Mocht u een jonge of juist ervaren collega hebben die u kennis wilt laten maken met ons netwerk en kennis wilt laten delen vanuit het tunnelprogramma, stuur deze uitnodiging dan door. 

Geen participant, maar wel open voor een gesprek over een eventuele participatie bij het COB?
Ook dan kunt u zich aanmelden met het aanmeldformulier. Wij beoordelen uw aanmelding en nodigen u uit om in februari 2024 hierover met elkaar in gesprek te gaan.

Aanmelden is alleen mogelijk via het aanmeldformulier

Een sfeerimpressie van de tweede Kennisdag civieltechnisch renoveren 2023 in het Vakwerkhuis in Delft. Foto’s: COB

Eerdere kennisdagen

In maart 2023 is de eerste Kennisdag civieltechnisch renoveren gehouden, in oktober 2023 was de tweede civiele dag. Toen zijn onder andere onderwerpen als Deformatie omegaprofielen, inspectie van zinkvoegen en degradatiemonitoring verdiept. En op donderdag 21 maart 2024 is de derde Kennisdag civieltechnisch renoveren gehouden.