Naar kennisbank
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Advancing probabilistic design of submerged floating tunnels

Algemene informatie

Auteur Cornelis Marcel Pieter ’t Hart (TU Delft)
Uitgever TU Delft
Uitgavedatum mei 2025
Gepubliceerd 4 juni 2025

Toepassingen

Tunnels

Samenvatting

Het ontwerp van drijvende tunnels (Submerged Floating Tunnels, SFTs) is een complexe opgave. Deze tunnels worden gezien als een potentieel alternatief voor diepe en brede waterwegen. De uitdaging is om tot een economisch en betrouwbaar ontwerp te komen. Het doel van het proefschrift is om methodes aan te reiken voor het ontwerp en de beoordeling daarvan voor SFTs. De aanpak is verdeeld in drie delen: eerst worden algemene overkoepelende onderwerpen behandeld om het onderwerp en de theoretische methoden en betrouwbaarheidseisen...

Het ontwerp van drijvende tunnels (Submerged Floating Tunnels, SFTs) is een complexe opgave. Deze tunnels worden gezien als een potentieel alternatief voor diepe en brede waterwegen. De uitdaging is om tot een economisch en betrouwbaar ontwerp te komen.
Het doel van het proefschrift is om methodes aan te reiken voor het ontwerp en de beoordeling daarvan voor SFTs. De aanpak is verdeeld in drie delen: eerst worden algemene overkoepelende onderwerpen behandeld om het onderwerp en de theoretische methoden en betrouwbaarheidseisen voor constructies, en specifiek voor SFTs, te introduceren.
Het tweede deel richt zich op probabilistisch ontwerp met behulp van niet-parametrische Bayesiaanse netwerken en Vine Copulas, de analyse van verkeersbelasting op een SFT en de kwantificatie van faalkansen door buigmomenten. Ook wordt een dynamische verhaalanalyse (DMA) uitgevoerd op een hypothetisch SFT-model.
De resultaten van dit onderzoeksprogramma worden vertaald naar procedures voor het ontwerp en de beoordeling van SFTs, en kunnen ook worden toegepast in andere industriële domeinen. Moderne numerieke modelleringstools in combinatie met experimenteel werk worden gebruikt om het structurele gedrag te evalueren.

Advancing probabilistic design of submerged floating tunnels

Externe link

Bezoek externe link

Gerelateerde documenten

PDF
Presentatie

Welcome at the Elbe Tunnel – Hamburg

Auteurs:
ITA CONSUF
Uitgever: LSBG Hamburg
Uitgave: 29 oktober 2016 | Geüpload op: 19 december 2016

Dit document bevat een presentatie van het ITA CONSUF congress waarin de visie op de Elbe Tunnel wordt gepresenteerd. Het project omvat de renovatie van 7 bestaande tunnels, en 3 tunnels welke nog in de ontwerpfase zijn. 

Bekijk document
Ex post evaluatie van de veiligheidsbesluitvorming bij de Westerscheldetunnel
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Ex post evaluatie van de veiligheidsbesluitvorming bij de Westerscheldetunnel

Auteurs:
R. M. L. Nelisse
Uitgever: TUDelft; TNO
Uitgave: september 2001 | Geüpload op: 1 mei 2016

Dit onderzoek heeft ten doel om te komen tot aanbevelingen ter verbetering van de grip op en de kwaliteit van het besluitvormingsproces. Hiertoe is de besluitvorming ten aanzien van de veiligheidsmaatregelen bij de Westerscheldetunnel gereconstrueerd en geanalyseerd, voor zover deze maatregelen de veiligheid van de gebruikers betroffen en voor zover deze ter discussie hebben gestaan.

Bekijk document
Controle berekeningen – Frame voor afzinklieren
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Controle berekeningen – Frame voor afzinklieren

Auteurs:
Hollandsche Beton- en Waterbouw BV
Uitgever: Hollandsche Beton- en Waterbouw BV
Uitgave: september 1999 | Geüpload op: 1 mei 2016

Controleberekening 'Frame voor afzinklieren'.

Bekijk document
Tweede Beneluxtunnel – Technische tekening: tunnelelement 1 en 5 wrijfhouten
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Tweede Beneluxtunnel – Technische tekening: tunnelelement 1 en 5 wrijfhouten

Auteurs:
Van Hattum en Blankevoort BV
Uitgever: Rijkswaterstaat
Uitgave: 1999 | Geüpload op: 1 mei 2016

Een technische tekening van "tunnelelement 1 en 5, wrijfhouten" bij de de Tweede Beneluxtunnel. Naast globale tekeningen bestaat het document ook uit verschillende detailtekeningen.

Bekijk document
K330 – Praktijkonderzoek Botlekspoortunnel – Predicties Spanningen en deformaties van de ondergrond Bijlagen
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

K330 – Praktijkonderzoek Botlekspoortunnel – Predicties Spanningen en deformaties van de ondergrond Bijlagen

Auteurs:
Zimmerman, Saathof
+2
Andere auteurs:
Peters, Zafari
Uitgever: COB
Uitgave: 9 mei 2000 | Geüpload op: 1 mei 2016

De bijlagen bij het rapport "Predicties K330/GT Praktijkonderzoek Botlekspoortunnel - spanningen en deformaties in de ondergrond K300-W-019"

Bekijk document
PPTX
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Voorbeeld procesafspraken WoW – AZON​

Auteurs:
-
Uitgever: -
Uitgave: 2023 | Geüpload op: 14 maart 2024

Dit document biedt een overzicht van de procesafspraken binnen samenwerkingsverband AZON, met het door hen gebruikte platform WoW. Dit document is een hulpmiddel bij fase 2 van integrale planafstemming in de boven- en ondergrond: ontwikkelen en formaliseren.

Bekijk document