Naar kennisbank
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Schade aan tunnellining van gesegmenteerde boortunnels

Algemene informatie

Auteur K. Bloemhof
Uitgever TU Delft
Uitgavedatum mei 2001
Gepubliceerd 1 mei 2016

Toepassingen

Tunnels

Samenvatting

Dit afstudeeronderzoek bevat een geometrisch model van de Groene Harttunnel wat gebruikt is om de deformaties en spanningen in de betonnen ring-segmenten te analyseren. Het onderzoek is uitgevoerd voor de bouw van de Groene Harttunnel en heeft als doel om de oorzaak van de opgetreden schade in de Botlek spoortunnel en Tweede Heinenoordtunnel te achterhalen. Dit geometrische tunnel model, wat gemaakt is voor dit onderzoek en uitvoerig wordt beschreven, is gebruikt om simulaties uit te voeren van belastingen op de...

Dit afstudeeronderzoek bevat een geometrisch model van de Groene Harttunnel wat gebruikt is om de deformaties en spanningen in de betonnen ring-segmenten te analyseren.

Het onderzoek is uitgevoerd voor de bouw van de Groene Harttunnel en heeft als doel om de oorzaak van de opgetreden schade in de Botlek spoortunnel en Tweede Heinenoordtunnel te achterhalen.

Dit geometrische tunnel model, wat gemaakt is voor dit onderzoek en uitvoerig wordt beschreven, is gebruikt om simulaties uit te voeren van belastingen op de betonnen tunnelsegmenten waarbij de waterstand, gronddruk, groutdruk, belasting, beton types en andere factoren aangepast worden. Aan de hand van deze eindige elementen simulaties zijn de precieze belastingen op de segmenten vastgesteld.

Geconcludeerd wordt dat de grout belasting van groot belang is voor de vervorming van de betonnen segmenten en dat de totale belastingen door deze vervormingen de treksterkte van het beton overschrijden.

Gerelateerde documenten

Groutbelasting op een tunnellining
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Groutbelasting op een tunnellining

Auteurs:
R. Debrouwer
Uitgever: TU Delft en Bouwdienst Rijkswaterstaat
Uitgave: april 2002 | Geüpload op: 1 mei 2016

In Nederland wordt door ruimtegebrek op maaiveld niveau steeds vaker onder het maaiveld gebouwd. Infrastructuur, zoals wegen en sporen, leent zich soms, afhankelijk van de kosten en baten, voor ondergrondse aanleg. Voor de aanleg van ondergrondse infrastructuur zijn meerdere uitvoeringsmethodes beschikbaar. Dit afstudeerrapport beperkt zich tot de boortunneltechniek.

Bekijk document
LINK
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Tijdsafhankelijke effecten bij door grond horizontaal belaste palen

Auteurs:
K. Siderius
Uitgever: Technische Universiteit Delft, Geo-Impuls
Uitgave: 2013 | Geüpload op: 31 augustus 2021

In dit afstudeeronderzoek is aan de hand van meetresultaten van een proefterp in de Bloemendalerpolder een model in PLAXIS 3D gecreëerd om de tijdsafhankelijke effecten bij door grond horizontaal belaste palen te onderzoeken.

Bekijk document
Comparison of static and transient face stability
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Comparison of static and transient face stability

Auteurs:
Carolina Lantinga
Uitgever: TU Delft
Uitgave: 19 maart 2018 | Geüpload op: 26 juni 2018

Afstudeeronderzoek van Carolina Lantinga (TU Delft) naar opbarstgedrag bij boringen met een gesloten boorfront. De RijnlandRoute is gebruikt als casestudy, waarbij zowel naar de theoretische als praktische aspecten is gekeken.

Bekijk document
Reliability analysis of a steel fibre reinforced concrete tunnel lining
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Reliability analysis of a steel fibre reinforced concrete tunnel lining

Auteurs:
M.G. Mendez-Lorenzo
Uitgever: Technische Universiteit Delft
Uitgave: mei 1998 | Geüpload op: 1 mei 2016

Het geometrische niet-lineaire effect is onderzocht omdat er onvoldoende kennis beschikbaar is over de effecten als gevolg van vervormingen van de tunnelconstructie. Deze effecten kunnen het totale mechanische gedrag van de voering beïnvloeden.

Bekijk document
Ringwerking in geboorde tunnels – vergelijking met numerieke modellen
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Ringwerking in geboorde tunnels – vergelijking met numerieke modellen

Auteurs:
N.M. Volleman
Uitgever: TNO
Uitgave: 24 januari 1996 | Geüpload op: 1 mei 2016

Dit rapport is geschreven in het kader van een afstudeerproject aan de faculteit der Civiele Techniek van de TU Delft. Tijdens dit project is, binnen het kader van het CUR/COB K100-project, een onderzoek uitgevoerd naar verschillende mogelijkheden om de lining van geboorde tunnels numeriek te modelleren. Hierbij is gebruik gemaakt van het eindige elementen pakket DIANA, dat ontwikkeld is door TNO Bouw.

Bekijk document
Trillingsemissie nabij de Groene Hart Tunnel
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Trillingsemissie nabij de Groene Hart Tunnel

Auteurs:
C.M. Steenhuis, M.J.L. van Prooijen
+1
Andere auteurs:
W.M.G. Courage
Uitgever: Project Organisatie HSL Zuid-Infra
Uitgave: 20 april 1998 | Geüpload op: 1 mei 2016

In het kader van de aanleg van de HSL-Zuid tussen de Does, gemeente Leiderdorp en Westeinde, gemeente Rijnwoude, is een tunnel gepland teneinde het Groene Hart te sparen. De tunnel zal als geboorde tunnel worden gebouwd. Op twee plaatsen, bij de Oude Rijn en bij Westeinde kruist de tunnel lintbebouwing.

Bekijk document
COB AI