Naar kennisbank
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Pre-proceedings of the Workshop Measuring and Predicting the Behaviour of Tunnels

Algemene informatie

Uitgever TU Delft
Uitgavedatum 28 oktober 2002
Gepubliceerd 1 mei 2016

Toepassingen

Tunnels

Samenvatting

Het realiseren van tunnels vraagt om een goed concept voor ontwerp, aanleg en onderhoud. Het monitoren en meten van bestaande tunnels in de bouwtoestand en de eindtoestand is van groot belang voor het verbeteren van concepten voor toekomstige tunnels. Leren van het verleden betekent het verbeteren van de balans tussen veiligheid en economie voor de toekomst. Het doel van de uitgeschreven workshop is een ”state of the art” te presenteren met betrekking tot het meten en monitoren van boortunnels. Om...

Het realiseren van tunnels vraagt om een goed concept voor ontwerp, aanleg en onderhoud. Het monitoren en meten van bestaande tunnels in de bouwtoestand en de eindtoestand is van groot belang voor het verbeteren van concepten voor toekomstige tunnels. Leren van het verleden betekent het verbeteren van de balans tussen veiligheid en economie voor de toekomst.

Het doel van de uitgeschreven workshop is een ”state of the art” te presenteren met betrekking tot het meten en monitoren van boortunnels. Om een goed overzicht te geven van de bestaande kennis zijn sprekers uitgenodigd met gespecialiseerde kennis op de verschillende betrokken vakgebieden.

Gerelateerde documenten

Werkwijzer monitoring zinktunnels versie 2.0
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Werkwijzer monitoring zinktunnels versie 2.0

Auteurs:
Brenda Berkhout, Mark van der Heijden e.a.
Uitgever: COB
Uitgave: 20 januari 2026 | Geüpload op: 27 januari 2026

De Werkwijzer monitoring zinktunnels is gericht op het inrichten van een monitoringsysteem in een tunnel, in samenhang met het daaropvolgende proces van data-analyse, data-interpretatie, het uitvoeren van een conditiebepaling van de tunnel en het voorspellen van toekomstig gedrag. De werkwijzer is bedoeld ter ondersteuning van de besluitvorming over monitoring: wat moet er worden gemonitord, op welke manier en met welke frequentie? Daarbij gaat het vooralsnog om het verzamelen van data voor wetenschappelijk onderzoek (door PhD-, PDeng- en MSc-studenten).

Bekijk document
PDF
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Schade Oostbuis Westerscheldetunnel

Auteurs:
E. Sonke
Uitgever: Arcadis
Uitgave: 27 november 2023 | Geüpload op: 6 mei 2024

In juni 2023 is door de N.V. Westerscheldetunnel opdracht gegeven aan Arcadis Nederland BV (hierna Arcadis) om de stabiliteit van de constructie te beoordelen, de mogelijke oorzaak van de schade te onderzoeken en te adviseren over de te nemen maatregelen.

Bekijk document
XLSX
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Voorbeeld meetrapport exploitatiefase boortunnels

Auteurs:
-
Uitgever: COB
Uitgave: 16 januari 2024 | Geüpload op: 16 januari 2024

Dit Excel-document kan als gebruikt worden als voorbeeld van een meetrapport tijdens de exploitatiefase van een boortunnel.

Bekijk document
PDF
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

3D-scan Tunnel Pannerdensch Kanaal

Auteurs:
S. Verleysen
Uitgever: ProRail/Iv-Infra
Uitgave: 18 juli 2019 | Geüpload op: 16 januari 2024

Rapport van een 3D-scan in de boortunnelbuizen van de spoortunnel onder het Pannerdensch Kanaal met als doel de onrondheid en vervormingen te kunnen bepalen.

Bekijk document
PDF
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Rapport nuldeformatiemeting Corbulotunnel

Auteurs:
A. Lammers
Uitgever: ProRail/Iv-Infra
Uitgave: 24 februari 2023 | Geüpload op: 16 januari 2024

Dit betreft het rapport van de nuldeformatiemeting die Iv-Infra in de periode van 21 oktober tot 2 december 2022 heeft uitgevoerd in de Corbulotunnel (RijnlandRoute).

Bekijk document
Verkenning monitoring boortunnels
Kennisdocument of (onderzoeks)rapport

Verkenning monitoring boortunnels

Auteurs:
Paul Janssen en Arjan van der Put
Uitgever: COB
Uitgave: 1 september 2023 | Geüpload op: 1 september 2023

Is er behoefte aan een werkwijzer voor het monitoren van boortunnels? Hiertoe is een verkenning uitgevoerd met dit rapport als resultaat.

Bekijk document